KOŇSKÝ HNŮJ 

...objevte kouzlo přírodního zázraku...spokojený koníček = kvalitní hnůj 

Naši konící jsou krmeni výhradně ekologickým a bio krmivem, tudíž i hnůj od nich je zcela bez chemikálií. 

Toto hnojivo podporuje vývoj půdní mikroflóry a dobře se hodí třeba k přihnojování jahod, rajčat, paprik nebo brambor. Koňský trus také ideálně poslouží jako domácí hnojivo na růže a zároveň se používá i u plodin, které mají rády kořeny v teple, jako jsou například tykve.
Do země vpravený koňský hnůj v prvním roce do půdy uvolní 50 % živin, ve druhém roce 30 % živin a ve třetím roce zbylých 20 % živin.

KOŇSKÝ HNŮJ DO SKLENÍKU 

Koňský hnůj se skvěle hodí pro první hnojení před začátkem pěstitelské sezóny, ale také pro přihnojování rostlin během sezóny a jako hnojivo do skleníku a do pařeniště. Před vpravením do půdy je vhodné tento materiál smísit s kompostem. Pokud chceme skleník využit k rychlení sazenic místo pařeniště, ideální je použít také vystýlku (například slámou nebo starým listím).

Krátce před začátkem sezóny pomůže koňský hnůj ve skleníku díky své výhřevnosti, jelikož dokáže ohřát půdu o několik stupňů. Časně zjara můžete do skleníku umístit čerstvý hnůj, který díky svému teplu na místě udrží požadované klima a budete tam tedy mít příjemně i ve chvíli, kdy venkovní teploty ještě nedosahují těch správných hodnot.

KOŇSKÝ HNŮJ POD RAJČATA

Rajčata vyžadují hnojení ještě před samotnou výsadbou a správná příprava půdy by tedy pro každého zahrádkáře měla být naprostým základem. Ideální je na podzim záhonky hluboko zrýt a následně použít koňský hnůj jako domácí hnojivo na rajčata, aby si půda zachovala kyprou strukturu a do jara se řádně zregenerovala.

KOŇSKÝ HNŮJ POD STROMY 

Péče o ovocné stromy na jaře je velice důležitá, protože během roku tyto rostliny odčerpávají z půdy velké množství vody a živin, a na hnojení ovocných keřů by tedy zahrádkáři nikdy neměli zapomínat. Stejně jako u rajčat a jahod zde pěstitelům ideálně poslouží koňský hnůj, který představuje skvělé hnojivo pro ovocné stromy a drobné ovoce.

Aby se ovocným stromům a keřům dobře dařilo, brzy zjara byste měli okolní půdu dobře pohnojit a vpravit do ní rychle rozložitelná hnojiva, jako je právě koňský hnůj. Můžete také přisypat kompost či rašelinu a teprve později doplnit výživu o minerální hnojiva, kterými lze přihnojovat do konce června. 

Odběr čistého koňského hnoje (bez slámy, pilin či jiné podestýlky) je možný přímo v KOŇSKÉ ZAHRADĚ Litovli, vlastní odvoz a vlastní nakládka.

Nutné předem domluvit datum a čas odvozu hnoje na tel. čísle 777 72 00 44.